Çarşamba, 01 Ekim 2014 14:10

Üreticilere süt soğutma tankı dağıtılıyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce üreticilere süt soğutma tankı ve güneş enerjisi sistemi dağıtıldı.

 

 

Adana Valisi Mustafa Büyük, “Süt Hijyeni ve Süt Toplama” projesi kapsamında yapılan dağıtım nedeniyle müdürlükte düzenlenen törende, özellikle hayvancılık konusunda üreticilere devletin bir çok katkı sağladığını söyledi. Bugün dağıtılacak güneş paneli sistemlerinin, gezginciler için ışık olacağını, onların hayatını kolaylaştırmaya katkı sağlayacağını belirten Vali Büyük, “Süt tankları da üreticilerimizin kazançlarını artıracak. Gelinen bu noktadan memnunum fakat daha yapılacak çok işimiz var. Daha yüksek, daha kaliteli ve kazançlı bir üretimi hep beraber gerçekleştireceğiz” dedi. Büyük, dağıtılan süt tanklarının, soğuk zincir içerisindeki kaliteli, hijyenik sütün en kısa sürede sanayiciye ulaşmasına katkı sağlayacağını kaydetti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül ise konuşmasında Adana’da geçen yıl 6 milyon ton bitkisel üretim yapıldığını hatırlattı.

Bugüne kadar çeşitli kaynaklardan sağladıkları destekle süt üreticilerine 177 soğutma tankı verdiklerini belirten Aygül, bugün de 49 süt soğutma tankı ile 160 güneş enerjisi sitemi dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından süt soğutma tankı ime güneş enerjisi sistemleri üreticilere teslim edildi.

Read 2819 times

HABER TARIM - Türkiye'nin Tarım Portalı

Website : www.habertarim.com
  

 

Powered by CoalaWeb

HaberTarım'ı Takip Edin

Subscribe to our newsletter

Featured photos and videos

Have no items! Please recheck module config!